Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Uniejów

Prasóweczki

Rody z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to jeszcze niezwykle atrakcyjna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, stanowiące drinku z rodzajów budownictwa modułowego grane jest obecnie do silnego i relatywnie taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co więcej, z kontenerów coraz częściej łączy się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe albo i domki letniskowe. Dzieje się właśnie dlatego, że domki z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w wszelkiej dziedziny, a biura z kontenerów mają z jeszcze popularniejszego popytu. Jeszcze jedną prostą metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Łódzkie

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Palarnia kawy

Albo to możliwe, aby stworzyć komfortowy, praktyczny również do ostatniego miły budynek mieszkalny ze „popularnego” kontenera? Oczywiście, że właśnie, zwłaszcza że nowoczesne budownictwo, odznacza się surowym, zimnym rodzajem i łatwymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodu z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale i coraz modniejsze. Taki domek stanowi nie tylko wiele dostępniejszy w przygotowaniu, w przyrównaniu do normalnego budownictwa, lecz i wyróżnia go wysoka energooszczędność. Wygląda wtedy na to, że domki z kontenerów są hitem idealnie uzupełniającym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Łódzkie

Budownictwo modułowe – na czym liczy budowa rodu z kontenera?

Do budowy rodów z kontenerów najczęściej używane są kontenery morskie. Są one zbudowane z samonośnej stalowej ramy, zbudowanej z osobnych, walcowanych profili. Profile też są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga zrobione są z zmiany z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one tematem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Łódzkie

We tłach budynków z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany uzyskuje się na tej samej myśli kiedy w sukcesu tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Łódzkie

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *